Uzm. Psk. Mustafa Kemal Anul

Hakkında

İstanbul’da doğdum. İlk ve Orta eğitimimi Eyüp Ebusut İlkokulunda, lise eğitimimi Şehremini Lisesinde tamamladım. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum.

1987 yılında Bakırköy Mazhar Osman Uzman Psikiyatri Eğitim Araştırma ve Uygulama hastanesinde göreve başladım. Hastanenin Alkol – Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi, Nevroz Kliniği ve Psikoz Kliniğinde Klinik psikolog, Psikolojik Test Uygulama Merkezinde sorumlu psikolog olarak görev yaptım.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen trafikte alkollü olarak kullanan sürücülere psikolojik eğitim çalışmalarına katıldım. Türkiye Ruh Sağlığı yasasının düzenlenmesi ile ilgili çalışmalara katıldım. Anaokulunda rehber psikolog olarak çalıştım. Meslek hayatım süresince Cinsel İşlev Bozuklukları Vajinismus, Davranış Bozuklukları, Obsessif Kompulsif hasta yönetimi ve Aile terapisi eğitimlerine katıldım.

MMPI, RORSCHA, WISC-R, WAIS ve MOXO DEHP TESTİ (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sürekli Performans Testi eğitimlerini aldım.

“Eyvah çocuğum büyüyor” ve “Panik Bozukluk” adında Nesil yayınları tarafından basılan iki kitabım vardır.

Çalışma Alanları

Yeme bozuklukları, kaygı bozukluları (panik bozukluk, sosyal fobi, yaygın anksiyete, obsesyonlar, konversiyon, somatizasyon), duygudurum bozuklukları (Depresyon, Distimi, Bipolar Bozukluk), kişilik bozuklukları (Sınır kişilik bozukluğu, Pasif-Agresif kişilik bozukluğu, Narsistik kişilik bozukluğu, Çekingen kişilik bozukluğu, Antisosyal kişilik, Obsesif-Kompülsif kişilik), travmalar, cinsel sorunlar ve bağlımlı kişilik bozukluklarıdır.

Halen Özel Pedamed Psikiyatri Tıp Merkezi’nde Klinik Psikolog olarak çalışmaktayım.