Prof. Dr. Yarkın Özenli

Hakkında

1967 yılında İstanbul’da doğmuş olup, İlköğretimini İstanbul’da orta öğretimimi İzmir de tamamlamıştır.

1991 Yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun ve Psikiyatri uzmanlık eğitimini 1998’de Erciyes Üniversitesinde tamamlamıştır.

İnönü Üniversitesi ve İzzet Baysal Üniversitesi ve Başkent Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

2010 yılında Erişkin Psikiyatri alanında doçent olmuştur.

2010-2017 yılları arasında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Kliniği eğitim sorumlusu olarak çalışmıştır. Başkent Üniversitesi ve Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet içi eğitimlerinde Eğitici olarak görev yapmıştır.

Aralık 2017-Mayıs 2020 tarihinden itibaren Adana Şehir Eğitim ve Araştırma hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak çalışmıştır.

31 tanesi uluslararası olarak yayımlanmış altmışın üzerinde bilimsel yayını, 55 kez ulusal ve uluslararası kongrelerde sunumu ve iki kitap bölümü mevcuttur.

8.05.2020 tarihinde de İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalına Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Yarkın Özenli evli ve 2 çocuk annesidir.

Özel Çalışma ve Tedavi Alanları

Çalışmaları konsültasyon-liyazon alanında olup genel tıbbi hastalığı olan hastaların ruhsal sorunları ile ilgilidir. Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi alanında panelist olarak çok sayıda sunumu bulunmaktadır. Ayrıca, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi alanında özellikle Somatizasyon Bozukluğu, konversiyon bozukluğu, panik bozukluk Mastalji sendromu ve fibromiyalji sendromu alanlarında uluslararası ve ulusal yayınları bulunmaktadır.

Ağrı ve Psikiyatrik Yaklaşım konulu bir kitap bölümü bulunmaktadır. Aile ve Evlilik danışmanlığı temel eğitimim bulunmaktadır.